Horvátország - Szlovénia - Olaszország - Montenegró

Milla Jovovich Milla Jovovich
1975. december 17.

Milla Jovovich Milla Natasha Jovovich, 1975. december 17-én Kijevben, Ukrajnában született. Kora gyermekkorát Londonban, ahol apja Bogdanovitch Jovovich tanult, és Oroszországban töltötte, ahol anyja, Gallina Loginova élt. Családja hamarosan elköltözött Kaliforniába, ahol Milla megtapasztalhatt az amerikai életformához alkalmazkodás nehézségeit.
   9 éves korában kezdte el színészi és 11 évesen modell pályafutását. Első címlap megjelenése az olasz Lei divatlapnál volt. A Herb Ritts által készített hatoldalas cikk egy francia divatmagazinban pillanatok alatt a csúcsra emelte Jovovich-ot, a fiatal és képzetlen modellt. Csak az első évben, 15 divatlap címoldalán jelent meg és számtalan más fotózáson is, de tanulmányaira - nemcsak a munkájához szükséges képzésre - illetve serdülőkori társasági életére is igyekezett időt fordítani.
Első filmjét 1988-ban forgatta Two Moon Junction címmel, ezt követte a The Night Train to Kathmandu. Valósággal lehengerelte a modellvilágot, s a kritikusokra is óriási benyomást tett rejtélyes tehetségével, hogy ilyen fiatalkorban ekkora sikereket ért el. Szerepelt a Calvin Klein, Escape, és számtalan más híres cég reklámjában, és az összes színes magazinban is.
   Fiatal évei ellenére érettséget és tehetséget mutatott, s színészi karrierjét a Visszatérés a Kék lagúnába 1991-es, majd a Kuffs és Chaplin 1992-es filmekkel folytatta. 16 évesen férjhez ment 21 éve színész barátjához, Shawn Andrews-hoz (a Dazed and Confused c. film forgatásán ismerkedtek meg), de házasságuk két hónap múlva tönkrement.
Milla Jovovich

Az 1993-as Dazed and Confused film után karrierje szárnyalt. Milla a harmadik érdeklődési körét, a zene területét is meg akarta hódítani. 18 évesen vették fel első albumát, The Divine Comedy címmel. A legtöbb színésznővel és modellel ellentétben, akik megpróbálkoztak az énekesnői karrierrel, Jovovich albuma nagy sikert aratott.
Itt hallgathatod meg milyen énekes Milla:

Következő filmje a jövőben játszódó Az ötödik elem c. sci-fi volt, Bruce Willis-szel a főszerepben. Jovovich szerepe szerint a tökéletes leánykát, Lilut alakította, s ebben nagy segítséget nyújtott modell múltja - a szerep rászabott volt, s Millától csak egy kis arcmimikát és ártatlan, révedező tekintetet igényelt. Milla Jovovich
Milla és Luc  1998. tavaszán Spike Lee He Got Game c. filmjében Denzel Washington partnereként szerepelt. Egy prostitutáltat alakított, akit súlyosan bántalmaznak, de Jovovich szerepében csak elvétve jelent meg a filmvásznon. Megkapta egy másik Luc Besson - film, a Jeanne d'Arc címszerepét is. A forgatás befejeztével, Milla hozzáment Bessonhoz.
 1999-ben Milla játszotta a The Boat House horrorfilm főszerepét. Egy olyan tinédzser bőrébe bújt, aki néhány ördögi lényt látva megőrül, de a pszichiátriai klinikáról megszökik. De ez a szerepe is egy gyönyörű, bár törékeny lányt takart. Ezután következett a Millió Dolláros Hotel és a Kingdom Come c. film.
   Milla azt is tervezi, hogy visszamegy az iskolába és befejezi az olyan tantárgyakat mint a matek, kémia, fizika, amelyektől félt a középiskolában,. Ezzel kapcsolatban a következőket nyilatkozta: Ezeket a tantágyakat untam leginkább az iskolában. Ostoba módon nem értettem a matek fontosságát. Pedig a valóság építőköveit ez adja."
További filmjei:

Pokoli édenkert